Drukuj

1

 

Wystawa Mirka Góreckiego w Jeleniej Strudze

Więcej…

Drukuj

Żołnierz wyklęty z Kowar – Jan Knychała ‘Węgier’


        Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest świętem państwowym, które zostało ustanowione w 2011 roku. Święto przypada na dzień 1 marca, lecz jego obchody rozpoczęły się w wielu miejscach w kraju kilka dni wcześniej.
        Jednym z takich miejsc jest „Gościniec na Starówce” w Kowarach, w którym w dniu 27.02.2016 roku o godz. 17.00 miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy i prelekcja slajdów pt. „Żołnierz wyklęty z Kowar – Jan Knychała ‘Węgier’ ”. Wydarzenie przygotowali niżej podpisani. Patronat nad imprezą objęło Kamiennogórskie Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne.
       W wydarzeniu udział wzięli kombatanci z Koła NSZ z Jeleniej Góry – por. Zbigniew Nowina-Boznański, por. Czesław Lipiński, por. Stanisław Żurowski, rodziny kombatantów, reprezentacja Grupy Rekonstrukcji Historycznej Zachodni Szaniec oraz mieszkańcy regionu.
       Wydarzenie zostało zorganizowane w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”, którzy byli bohaterami niepodległościowego podziemia. W obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego przeciwstawili się niemieckiej i rosyjskiej agresji oraz narzuconym siłą reżimom – nazistowskiemu i komunistycznemu. Jednym z „Żołnierzy Wyklętych” jest J. Knychała – mieszkaniec Kowar od lat 50. XX wieku.

Więcej…

Drukuj

1

 

Wystawa Mirka Góreckiego w Jeleniej Strudze

Więcej…

Drukuj

Dzień Babci, Dzień Dziadka


1

 

            Nasz Wnuczek Kubuś , był dzisiaj  z serdecznymi życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Super. Bezcenne chwile .

Dziękujemy !!!!!

Elzbieta Zakrzewska Babcia Kubusia



2

 

 

Drukuj

Posiedzenie Klubu Rotary Jelenia Góra Cieplice


1

 

Posiedzenie organizacyjne, poświęcone sprawą bieżącym oraz przygotowywanej wizycie  naszych młodych Interactorów do Izraela. Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszej jubilatce Sabince i  solenizantce Agnieszce.

Więcej…

Drukuj

Noworoczne spotkanie powiatu


1

Więcej…

Drukuj

1

 

Polski sektor bankowy wobec społecznych
i gospodarczych wyzwań kolejnej dekady


2

Więcej…

Drukuj

Niepełnosprawni w Mysłakowicach


1

 

         Od 17 lat w Gminnym Ośrodku  Kultury w Mysłakowicach odbywają się spotkania noworoczne z niepełnosprawnymi mieszkańcami powiatu jeleniogórskiego oraz organizacjami działającymi na ich rzecz.
I ja staram się rok rocznie uczestniczyć w tych spotkaniach i działać społecznie na ich rzecz. Z przyjemnością obserwuję  osoby niepełnosprawne walczące o swoje prawa i z przeciwnościami losu. Staram się poświęcić swój prywatny czas dla nich , dla ich problemów a czasami po prostu usiąść i posłuchać lub raczej wysłuchać  spraw , problemów które mają .To są wielcy ludzie tego świata tej rzeczywistości . Często  żyjący na skraju  ubóstwa ,ale skłonni i  tak podzielić się z innymi tym co mają.

Więcej…

Drukuj

Noworoczne spotkanie u Prezydenta Miasta Jeleniej Góry


1

 Marcin Zawiła Prezydent Miasta Jelenia Góra zaprosił do Teatru przedstawicieli samorządu, polityki, gospodarki i społeczników celem podsumowania działalności za 2015 r. Były filmy reklamowe, występy wspaniałej młodzieży , gratulacje.

Więcej…