Konferencja pokojowa

12

Interactorska Międzynarodowa Konferencja Pokojowa w Karpaczu współorganizowana przez Klub Jelenia Góra Cieplice którego mam przyjemność być Prezydentem

3

Kilkunastu opiekunów młodzieży z Polski, Niemiec, Ukrainy i Izraela czuwało nad przebiegiem konferencji

4

Językiem konferencji był język angielski , ale  mimo to ,że nie jest to nasz ojczysty język nie było problemów z porozumiewaniem się.

To były problemy z którymi się zmierzyliśmy

5

Oprócz Karpacza młodzież zwiedzała Kowary , Park Miniatur- dziękujemy właścicielowi za wspaniałe rotariańskie przyjęcie. Marianie jesteś wielki, Sztolnie Kowarskie-Pani Dyrektor Sylwia Pagacz zapraszała naszą młodzież do indywidualnych pobytów w części Spa Jelenia Struga, Pani Dyrektor Lema- Krystyna Patynowska nadzorowała pracę swojej młodzieży i zachęcała pozostałą do pracy, wypowiedzi , zastanowieniem się nad sensem -Pokoju. Naszym moderatorem był Józef Zaprucki, który wspaniale wprowadzał młodzież w  trudny temat.
Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wspaniale przybliżył nam historię miasta

6

7

Konferencja była okazją do namalowania wspólnego plakatu pokojowego. Każdy z uczestników wniósł swój wkład w jego powstanie.

8

9

Wyobrażenie o pokoju jest różne , autystyczni uczestnicy wyrażali to poprzez pokazanie ,że miejsce w którym przebywają, dom, pokój to azyl szczęścia i bezpieczeństwa .Dla dorosłych to miłość do drugiego człowieka, szacunek,Dla Ukraińskiej młodzieży to radość powrotu do spokojnej szkoły bez kolejnych zdjęć o młodych ludziach którzy zginęli dzień, dwa , tydzień wcześniej, dla  Izraelitów to ich Gwiazda a dla Niemców  szczęśliwa droga do domu. Każdy coś chciał przez swój znak coś o tym powiedzieć.

10

11

13

To nasza Izraelska grupa.

14

Omer obchodził 17 urodziny. Były śpiewy 100 lat w każdym nam znanym języku świata.

15

16

Dziękuję wszystkim za udział w konferencji, dziękuję moim wspaniałym koleżankom i kolegom rotarianom za społeczną pracę,dziękuję właścicielce willa Emi Pani Danusi za wspaniałe przyjęcie i cudowne posiłki i wszystkim którzy uświetnili ten cudowny czas,


Elżbieta Zakrzewska
Prezydent Klubu
Jelenia Góra Cieplice