Wrz
28
2011

Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty czwarty, cz. 6

Tym razem informacja bieżąca dotyczyła wdrożenia systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Więcej: Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty czwarty, cz. 6

 
Wrz
27
2011

Demokratyczna Unia Kobiet proponuje…

Na prośbę Demokratycznej Unii Kobiet podaję do wiadomości, że jest Ona organizatorem:
  • Odpłatnego kursu języka migowego: podstawy języka migowego część I i II po 60 godzin. 
  • Kursu z zakresu usług opiekuńczych i opieki paliatywnej z językiem angielskim i niemieckim wraz z możliwością zatrudnienia zagranicą za pośrednictwem organizatora kursu - czas trwania wraz z praktyką i przygotowaniem językowym: 150 godzin (w tym 40 godzin przygotowanie językowe i konwersacje), zgłoszenia do pierwszej grupy do 1 października 2011 r., zapisy na podstawie wypełnionej deklaracji uczestnictwa, konieczny jest osobisty kontakt w biurze organizatora kursu, w celu kwalifikacji kursantów, pierwsza grupa objęta jest 15% zniżką za cały kurs. 
  • Naboru do kabaretu Seniorów „Zaczarowane lusterko” - zajęcia będą prowadzić aktorzy i muzyk, nabór kwalifikowany, na rozmowę kwalifikacyjną należy przygotować etiudę, skecz, piosenkę, zajęcia są odpłatne. 
  • Warsztatów dziennikarskich dla młodzieży gimnazjalnej - ich uwieńczeniem będzie wydanie internetowej gazety dotyczącej tematyki Euro2012 i spraw z nim związanych, nabór kwalifikowany, osoby zainteresowane proszone są o osobisty kontakt, czas trwania - 20 godzin, są odpłatne, liczba miejsc ograniczona. 
Zainteresowani proszeni są o kontakt: Demokratyczna Unia Kobiet, ul. Zelwerowicza 16/3, 53-676 Wrocław, tel. (071) 341 71 43, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
   
Wrz
27
2011

Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty czwarty, cz. 5/2

Kontynuuję relacje z pytań w sprawach bieżących.
Drugie dotyczyło prywatyzacji Kopalni Surowców Skalnych w Złotoryi - jednego z największych pracodawców w regionie, w którym poziom bezrobocia przekracza 20%, a więc istotną sprawą jest przyszłość tej kopalni i przyszłość wielu setek pracowników i ich rodzin.
Z odpowiedzi dowiedziałam się, że trwa proces prywatyzacyjny tej Kopalni. Dzisiaj jest to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa powstała w wyniku komercjalizacji przeprowadzonej w 1999 r. Sprzedaży podlega 85% akcji, a 15% przeznaczonych jest dla uprawnionych pracowników bezpłatnie.

Więcej: Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty czwarty, cz. 5/2

   
Wrz
26
2011

Podziękowania…

 

Podziękowania…

   
Wrz
26
2011

Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty czwarty, cz. 5/1

Drugi dzień setnego i ostatniego posiedzenia Sejmu tej kadencji rozpoczynamy o godz. 9 min 02 od pytań w sprawach bieżących. Dwa z nich mnie zainteresowały.
Pierwsze dotyczyło koncepcji Ministerstwa Finansów i Platformy Obywatelskiej przejęcia za podatników prowadzenia ewidencji dochodów i kosztów działalności gospodarczej przez urzędy skarbowe.

Więcej: Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty czwarty, cz. 5/1

   
Wrz
25
2011

Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty czwarty, cz. 4

Ostatnim rzutem na taśmę Sejm zaakceptował projekty uchwał o ustanowieniu roku 2012 Rokiem Józefa Ignacego Kraszewskiego, ks. Piotra Skargi i Janusza Korczaka oraz wysłuchał sprawozdania Komisji Śledczej (podam jej pełny tytuł) do zbadania sprawy zarzutu nielegalnego wywierania wpływu przez członków Rady Ministrów, Komendanta Głównego Policji, Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na funkcjonariuszy Policji, Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, prokuratorów i osoby pełniące funkcje w organach wymiaru sprawiedliwości w celu wymuszenia przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w związku z postępowaniami karnymi oraz czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi w sprawach z udziałem lub przeciwko członkom Rady Ministrów, posłom na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i dziennikarzom, w okresie od 31 października 2005 roku do 16 listopada 2007 roku.

Więcej: Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty czwarty, cz. 4

   
Wrz
24
2011

Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty czwarty, cz. 3

Informacja prezesa Rady Ministrów na temat polityki na rzecz równouprawnienia i przeciwdziałania dyskryminacji z powodu płci, interesowała mnie z oczywistych względów. Wskazywała ona na działaniom jakie rząd podejmował w latach 2007–2011 na rzecz realizowania polityki równouprawnienia i przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć, z punktu stanowionego prawa. Ale problem w tym, że prawo mamy niezłe, ale w rzeczywistości to prawo nie przekłada się na realne działania na dole, w małej czy dużej miejscowości, w zakładzie pracy, w codziennym życiu czy w jakimkolwiek obszarze aktywności kobiet.

Więcej: Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty czwarty, cz. 3

   

Strona 3 z 61