Wrz
09
2011

Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty trzeci, cz. 1

Do końca obecnej kadencji Sejmu, prócz tego – 99, jednak trzydniowego (29-31.08.11 r.), a nie jak wcześniej informowałam dwudniowego posiedzenia, pozostało jeszcze tylko jedno – setne, planowane na połowę września. Będzie to moje 34 i jednocześnie ostatnie, jeśli nie uda mi się otrzymać Waszego poparcia, jeśli nie pójdziecie do urn wyborczych i nie postawicie odpowiedniej ilości „krzyżyków” przy moim nazwisku na Liście SLD, pozycja 2, w okręgu wyborczym nr 1 (Jelenia Góra-Legnica). O to Was gorąco proszę i przystępuję do relacji z pierwszego dnia tego przedostatniego posiedzenia, które rozpoczęło się o godz. 14 min 09 od złożenia ślubowania poselskiego przez „świeżutkiego” Posła. Nie mam zamiaru dochodzić celu i sensu „ubierania się w poselskie szaty” na koniec kadencji, kiedy trwa już kampania wyborcza do kolejnej, ale przypomnienie tekstu roty ślubowania każdemu posłowi się przyda, jako swoista końcowa refleksja na ile było się jemu wiernym.

Więcej: Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty trzeci, cz. 1

 
Wrz
08
2011

Ja i Poselski Zespół Strażaków

Kończy się kolejna kadencja Sejmu. Kończy się więc i działalność Poselskiego Zespołowi Strażaków w tej kadencji, jedynego do którego zgłosiłam swój akces, i który działa w Sejmie już od 1994 r.
Okazuje się, że to najliczniejszy zespół w Sejmie (ponad stu członków), działający ponadpartyjnie, choć skupiający  reprezentantów wszystkich ugrupowań politycznych obecnych w Sejmie.

Więcej: Ja i Poselski Zespół Strażaków

   
Wrz
07
2011

Otrzymałam poparcie!

Warszawa, 15.08.2011

WYBORY PARLAMENTARNE DO SEJMU I SENATU 2011

POPARCIE DLA
Pani Elżbiety Zakrzewskiej

Demokratyczna Unia Kobiet docenia ogromne zaangażowanie Pani Elżbiety Zakrzewskiej w realizację działań na rzecz kobiet i wzrostu ich partycypacji obywatelskiej. Podejmuje ona wiele adekwatnych zadań niezbędnych do wzrostu aktywności kobiet w sferze publicznej. Poprzez swoje apele polityczne domaga się praw politycznych kobiet oraz inicjuje debaty publiczne o miejscu kobiet w społeczeństwie.

Więcej: Otrzymałam poparcie!

   
Wrz
07
2011

Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty drugi, cz. 8

Wspomnę jeszcze, że w czasie tego posiedzenia rozpatrzono też wniosek Prezydenta o ponowne rozpatrzenie ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o utworzeniu Akademii Lotniczej w Dęblinie, czyli veto do tej ustawy, które wywołało niemałe emocje.
Merytoryczne komisje po wysłuchaniu uzasadnienia veta oraz po przeprowadzonej dyskusji uchwaliły niemal jednomyślnie wniosek o ponowne uchwalenie ustawy, czyli odrzucenie prezydenckiego veta i taką propozycję przedłożyły Sejmowi.

Więcej: Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty drugi, cz. 8

   
Wrz
06
2011

Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty drugi, cz. 7/2

Kontynuuję relacje z pytań w sprawach bieżących, zaś Informację bieżącą i to co wokół niej zaistniało tym razem odpuszczam, bowiem dalekie to była od merytoryczności, a raczej popisem krasomówstwa, a często braku wiedzy i kompetencji, o kulturze zachowania nawet nie wspominam. To wszystko można też było zauważyć w doniesieniach medialnych.

Więcej: Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty drugi, cz. 7/2

   
Wrz
05
2011

Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty drugi, cz. 7/1

Drugi dzień obrad 98 posiedzenia Sejmu rozpoczynamy o godz. 9 min. 09 od pytań w sprawach bieżących. Już ten punkt wywołuje niemałe emocje, nie wspominając o kolejnym - Informacji bieżącej, która tym razem dotyczyła działań, jakie zamierza podjąć rząd w związku z dramatyczną sytuacją na rynkach finansowych, i którą prezentował osobiście Prezes Rady Ministrów – były okazją do „dołożenia” rządzącym oraz „robienia” sobie kampanii wyborczej i większość z tego korzysta. Ja obserwowałam, słucham i „uczyłam się”, odnotowując interesujące mnie pytania i odpowiedzi. 

Więcej: Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty drugi, cz. 7/1

   
Wrz
04
2011

Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty drugi, cz. 6

Rządowy projekt ustawy o timeshare - usługa timeshare, czyli wieloletniego wynajmu apartamentów w miejscowościach turystycznych, i powiązany z tym inny rodzaj usług turystycznych.
Oto turystyka jest jedną z dziedzin gospodarki, która przeżywa żywiołowy rozwój na całym świecie, i nie tylko jako zjawisko społeczne, ale także jako dynamiczna dziedzina gospodarki. Branża turystyczna, dostosowując się do bieżących potrzeb, oferuje coraz to nowe rodzaje usług, produktów turystycznych. Jedną z takich usług jest właśnie timeshare.    

Więcej: Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty drugi, cz. 6

   

Strona 6 z 61