Lip
07
2010

Plus ujemny i plus dodatni…

Zdjecie_Posel_NoweW tekście Ja Poseł RP… - część druga informowałam m. in. o wniesionej do Ministra Rozwoju Regionalnego interpelacji dotyczącej wniosku aplikacyjnego Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji etap II oraz o zapytaniu do Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sytuacji specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.
Ministrowie w regulaminowym terminie przekazali mi wyjaśnienia dotyczące obu spraw. Spieszę więc poinformować Was, jak się sprawy mają.
W przypadku Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji etap II załapałam, jak mawiał Lech Wałęsa, plus ujemny, a od MEN – plus dodatni.

 

Więcej: Plus ujemny i plus dodatni…

 

Spróbować nie zaszkodzi…

Zdjecie_Posel_NoweW tekście Ja Poseł RP… - część druga informowałam o skierowaniu kilku zapytań poselskich. W pakiecie tym były też do ministrów Skarbu Państwa i Finansów dotyczące udzielenia pomocy gminie Mysłakowice, a także znajdującym się na Jej terenie Zakładom Lniarskim „Orzeł” S.A.
To niegdyś bardzo nowoczesne przedsiębiorstwo dostarczające na rynki światowe doskonałej jakości tkaniny odzieżowe i dekoracyjne; wyposażone w nowoczesne urządzenia umożliwiające nadanie tkaninom odzieżowym większej szlachetności, spełniające wysokie standardy produkcyjne przy konkurencyjnych cenach – dziś znalazło się w poważnym dołku – stało się niewypłacalne (nie płaci pensji swym pracownikom, a dostawca energii elektrycznej odciął mu prąd)

 

Więcej: Spróbować nie zaszkodzi…

   

Tę ustawę trzeba pilnie znowelizować

Zdjecie_Posel_NoweLato w pełni. Aktualnie wyjątkowo upalne. Czas wakacyjny i urlopowy nie sprzyja myśleniu o początku roku szkolnego, ale też przedszkolnego, o którym mam tu zamiar pisać.
Jest to apel do członków sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży o odrzucenie myśli o letniej przerwie, przed zakończeniem prac nad nowelizacją ustawy o systemie oświaty. Jest to apel do Marszałka Sejmu, by ogłaszając letnią przerwę w pracach Parlamentu też miał powyższe na uwadze. Sprawa jest bowiem wyjątkowo pilna – znowelizowana ustawa powinna obowiązywać już od początku września tego jeszcze roku.

Więcej: Tę ustawę trzeba pilnie znowelizować

   

Strona 61 z 61