Paź
06
2011

Szanowna Pani Poseł

Politycy wielokrotnie składali nam obietnice i liczne deklaracje. W czasie tych wyborów postanowiliśmy rozliczyć ich z działalności w Parlamencie.
Sprawdziliśmy, którzy posłowie w czasie swojej czteroletniej pracy w Parlamencie, dbali o nasze dobro. Tak powstał nasz ranking posłów najlepiej wspierających cukrzyków.
Z przyjemnością informujemy, że w województwie dolnośląskim jest Pani posłem najaktywniej wspierającym cukrzyków.
Chcieliśmy serdecznie podziękować Pani za dotychczasowe zaangażowanie i nagrodzić Panią tytułem Przyjaciela Cukrzyków.
Mamy też nadzieję, że w swojej dalszej pracy będzie Pani nadal wspierała chorych na cukrzycę i walczyła o zrealizowanie naszych postulatów. W Polsce cukrzycy to ponad 2,5 miliona obywateli!
Stosowne podziękowania i znaczek Przyjaciela Cukrzyków wysłaliśmy do Pani Poseł pocztą.

W imieniu Podkarpackiego Stowarzyszenia
Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą
Renata Wilczkiewicz

 
Paź
04
2011

Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty czwarty, cz. 7

Było jeszcze sprawozdanie z działalności Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa w okresie 2010 r. wraz ze stanowiskiem Komisji Skarbu Państwa.
Stan zatrudnienia w prokuratorii na dzień 31 grudnia 2010 r. wynosił 161,6 etatu, w przeliczeniu na pełne etaty - wzrósł względem roku poprzedniego o ok. 11%, tj. o 16,6 etatu. Z zawartych w sprawozdaniu informacji wynika, iż łączny plan wydatków na 2010 r. wynosił 42.729 tys. zł. Ustawa budżetowa na 2010 r. przewidywała plan wydatków prokuratorii na poziomie 25.259 tys. zł, ale później, z uwagi na konieczność pokrycia kosztów obsługi prawnej świadczonej przez zewnętrzne kancelarie prawne, plan wydatków został zwiększony na mocy decyzji ministra finansów. Wykonanie planu wydatków wyniosło ostatecznie 42.178.145 zł, czyli ok. 99% łącznego planu wydatków. Warto jeszcze wskazać, że średnie wynagrodzenie zasadnicze brutto radcy Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa na koniec 2010 r. wynosiło 7.068 zł, a starszego radcy – 7.601 zł. Tyle koszty a wyniki?

Więcej: Ja Poseł RP – odcinek trzydziesty czwarty, cz. 7

   
Paź
03
2011

Kolejna kopalnia w Lubinie?

Pisałam (vide Kolejna kopalnia w Lubinie z 31.08.11 r.), że… w dniu 08.08.211 r. podczas spotkania z lokalnymi mediami, a następnie mieszkańcami Lubina wywołany został temat budowy kopalni odkrywkowej i elektrowni na terenie Powiatu Lubińskiego obejmującej miejscowości: Lubin, Kunice, Miłkowice, Ruja, Ścinawa i Prochowice, i że… budzi to wśród mieszkańców, ale także samorządów duże i uzasadnione zaniepokojenie.

Więcej: Kolejna kopalnia w Lubinie?

   
Paź
02
2011

Komisja Zdrowia IV Kadencji

Komisję Zdrowia na swym posiedzeniu w dniu 15 września 2011 r. przyjęła sprawozdanie ze swej działalności w VI kadencji, czyli za okres od dnia wyboru jej składu przez Sejm na 1. posiedzeniu w dniu 15 listopada 2007 r. do końca VI kadencji. Członkiem tej komisji jestem od 21.05.10 r.

Więcej: Komisja Zdrowia IV Kadencji

   
Wrz
30
2011

Osipik promuje…

1Dziś o godz. 10.00 znany jeleniogórski rowerowy podróżnik, uważany powszechnie za Rowerowego Ambasadora Jeleniej Góry - Pan Bolesław Osipik, wyruszył z Cieplic, spod Szpitala MSWiA, którym kieruję, w trasę promującą mnie jako kandydata na Posła RP. 

Więcej: Osipik promuje…

   

Otrzymałam poparcie

...od nich

i od nich

podziękowania...


   
Wrz
29
2011

Instytucje finansowe to fałszywy przyjaciel

Tworzy się pozory, że bank (instytucja finansowa) naszym przyjacielem jest. A rzeczywistość skrzeczy. Wystarczy prześledzić kilka poniższych przykładów, by się przekonać o ich „rzetelności” przy zabezpieczaniu powierzanych depozytów i ograniczaniu ryzyka przy udzielaniu kredytów, czy też pożyczek.
Nim to uczynię małe zastrzeżenie: problem w zasadzie dotyczy banków komercyjnych z kapitałem zagranicznym, a nie polskich czyli spółdzielczych, bo tu każda decyzja zapada w oddziale i stoi za nią konkretny człowiek.

Więcej: Instytucje finansowe to fałszywy przyjaciel

   

Strona 2 z 61