Oświadczenia i Wystąpienia

Wrz
29
2011

Instytucje finansowe to fałszywy przyjaciel

Tworzy się pozory, że bank (instytucja finansowa) naszym przyjacielem jest. A rzeczywistość skrzeczy. Wystarczy prześledzić kilka poniższych przykładów, by się przekonać o ich „rzetelności” przy zabezpieczaniu powierzanych depozytów i ograniczaniu ryzyka przy udzielaniu kredytów, czy też pożyczek.
Nim to uczynię małe zastrzeżenie: problem w zasadzie dotyczy banków komercyjnych z kapitałem zagranicznym, a nie polskich czyli spółdzielczych, bo tu każda decyzja zapada w oddziale i stoi za nią konkretny człowiek.

Więcej: Instytucje finansowe to fałszywy przyjaciel

 
Sie
13
2011

Dentyści do szkół

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad projektem rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego. Konsultuje je też z określonymi środowiskami. Można więc mieć cichą nadzieję, że będzie prawnie i merytorycznie dopracowane.

Więcej: Dentyści do szkół

   
Maj
21
2011

Zmienić ustawę o FUS!

Oto Klub Parlamentarny SLD, w którego skład wchodzę, złożył do laski marszałkowskiej projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
Nie wdając się w szczegóły powiem, że chodzi o zmianę sposobu ustalania kapitału początkowego, umożliwiającą obliczenie go również dla osób, które przed 1999 r. mają krótszy niż 6-miesięczny staż ubezpieczeniowy oraz uwzględnienie sytuacji osób, które do podstawy obliczenia kapitału początkowego wskazały rok, w trakcie którego podjęły pracę po raz pierwszy i w związku z tym nie osiągały przychodu przez cały rok.

Więcej: Zmienić ustawę o FUS!

   
Lut
01
2011

Nie dla płatnej obwodnicy Wrocławia!

We wpisie (oświadczeniu złożonym podczas 69 posiedzenia Sejmu) z dnia 24.06.10 r. Płacić czy nie płacić? - Oto jest pytanie, kierowanym do Marszałka Sejmu i wszystkich posłów, pytałam czy obwodnica Wrocławia musi być płatna i uzasadniałam, że jest to bardzo zły pomysł; że tego w żadnym wypadku nie można zaakceptować; że Do ministra infrastruktury już w marcu 2008 r. trafiło zapytanie dotyczące tej sprawy, w odpowiedzi, na które znalazł się i taki passus: - Jednocześnie uprzejmie informuję, iż w resorcie infrastruktury w chwili obecnej rozważana jest możliwość systemowego uregulowania kwestii wprowadzenia zerowej stawki opłaty za przejazd obwodnicami w ciągach autostrad i dróg ekspresowych leżących w granicach miast; wreszcie, że do wprowadzenia opłat zostało niewiele czasu, jeśli więc chcemy coś w tej sprawie zrobić, to trzeba się spieszyć, a nie zwlekać z tym do czasu rozpoczęcia kampanii wyborczej do parlamentu, bowiem wtedy rozum śpi, a budzą się upiory.

Więcej: Nie dla płatnej obwodnicy Wrocławia!

   
Sty
29
2011

Pomysły na Konstytucję

Aktualnie sejmowa Komisja Konstytucyjna (dokładna nazwa: Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz projektów ustaw z nimi związanych) zajmuje się trzema projektami, których celem jest nowelizacja Konstytucji: Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Prezydenta RP.

Więcej: Pomysły na Konstytucję

   

Strona 1 z 6